Het theorie-examen voor het brevet RT legt u af bij het CBR.
Voor elk theorie-examen is er aan apart leerdoelen document waarin aangegeven staat welke leerdoelen van toepassing zijn.
Leerdoelen PPL
Hoe ziet het examen eruit?
Voor RT moet u 1 theorie-examen behalen.
Theorie-examen |
Tijdsduur (minuten) |
Aantal examenvragen (meerkeuze) |
Communications (090) |
30 |
12 |
De examens worden afgenomen in het Nederlands.
Voorbeeldvragen privéluchtvaart PPL, LAPL, RT, RPLGC
Algemene uitleg theorie-examen
Hulpmiddelen
Bij alle theorie-examens voor RT mag u gebruik maken van een navigatierekenschijf, een protractor (gradenboog), een liniaal (ruler NM 1:500K) en een passer. Daarnaast krijgt u van het CBR tijdens het examen een rekenmachine (Casio fx-82EX).
- Vanaf 1 november 2023 tot 1 mei 2024 krijgt u een rekenmachine van het type Casio fx-82EX én een rekenmachine van het type Casio fx-82NL
- Vanaf 1 mei 2024 krijgt u alleen nog een rekenmachine van het type Casio fx-82NL
Gebruiksaanwijzing Casio fx-82EX
Gebruiksaanwijzing Casio fx-82NL
Wat zijn de toelatingseisen?
- geldig toelatingsbewijs
- kandidaat moet zijn voorgedragen door een opleider (dit gebeurt via de aanvraag toelatingsbewijs)
Wat moet ik meenemen naar het examen?
- de toegestane hulpmiddelen
U bent geslaagd als u ten minste 75% van het totale aantal punten heeft behaald.
Wanneer krijg ik de uitslag
Na het examen ziet u meteen de uitslag op uw scherm. Als uw e-mailadres bij ons bekend is, krijgt u de uitslag ook per e-mail.
Het examen is afgelegd in overeenstemming met art. 18 van Regeling bewijzen van bevoegdheid en bevoegdverklaringen voor luchtvarenden 2001/ Exam taken in accordance with art. 18 van Regeling bewijzen van bevoegdheid en bevoegdverklaringen voor luchtvarenden 2001.
Toeslag bij extra tijd: € 12,35
Vrijstelling mogelijk?
Voor dit examen is vrijstelling mogelijk.
Lesmateriaal
Heeft u vragen of opmerkingen over uw lesmateriaal? Hierover kunt u contact opnemen met uw opleider of de uitgever van het lesmateriaal.