CCV
Examens Rijbewijs D
» Theorie-examen Rijbewijs + Vakbekwaamheid deel 1» Theorie-examen Rijbewijs D deel 2
» Individueel (voorlees) theorie-examen
» Uitslag theorie-examen
» Praktijkexamen D
» Praktijkexamen E bij D
» Rijbewijs D1 of rijbewijs D met vermelding AUTOMAAT
» Pilot leeftijdsverlaging D
» Downloads
Het examentraject voor de kandidaat die alleen het rijbewijs D wil halen, ziet er sinds 8 september 2008 als volgt uit:
- Theorie-examen Rijbewijs + Vakbekwaamheid deel 1 (Verkeer & Techniek): 50 meerkeuzevragen
- Theorie-examen Rijbewijs D deel 2 (Administratie): 40 meerkeuzevragen
- Praktijkexamen D
Als u in het bezit bent van geldige uitslagen met als resultaat ‘voldoende’ van deze examens, dan heeft u recht op afgifte van een rijbewijs D (mits medisch akkoord).
Als u in het bezit bent van een rijbewijs D, kunt u het praktijkexamen doen voor het rijbewijs E bij D (bus met aanhangwagen).
Theorie-examen Rijbewijs + Vakbekwaamheid deel 1
| Examenvakken/onderdelen: | Rijbewijs + Vakbekwaamheid deel 1, Verkeer & Techniek |
| Examenvorm: | schriftelijk |
| Aantal vragen: | 50 (meerkeuze) |
| Duur: | 75 minuten |
| Slaagnorm: | 80% (40 van de 50 vragen goed) |
| Toelatingseisen / meenemen naar het examen: |
- minimaal 17 jaar - een wettig legitimatiebewijs - de oproep voor het examen |
| Geldigheidsduur uitslag: | 2 jaar |
Theorie-examen Rijbewijs D deel 2
| Examenvakken/onderdelen: | Rijbewijs D deel 2, Administratie |
| Examenvorm: | schriftelijk |
| Aantal vragen: | 40 (meerkeuze) |
| Duur: | 60 minuten |
| Slaagnorm: | 80% (32 van de 40 vragen goed) |
| Toelatingseisen / meenemen naar het examen: |
- minimaal 20 jaar - een wettig legitimatiebewijs - de oproep voor het examen |
| Geldigheidsduur uitslag: | 2 jaar |
Uitslag theorie-examen
Na afloop van het examen controleert de toezichthouder de antwoorden. Hierna krijgt u meteen de uitslag via een doorslag van het uitslagformulier. Voor de schriftelijke examens is deze uitslag voorlopig. Op ons examenbureau in Rijswijk vindt een tweede controle op de gegeven antwoorden plaats. Als uit deze controle blijkt dat u niet “geslaagd” maar “gezakt” bent of andersom, dan wordt u hierover binnen ca. 14 dagen geïnformeerd. Heeft u na 14 dagen nog niets gehoord, dan is de voorlopige uitslag definitief.
Let op: indien u ten tijde van het examen niet ingeschreven blijkt te zijn in de gemeentelijke basisadministratie, dan vervalt de uitslag van het examen. In dat geval zal geen restitutie van het examengeld plaatsvinden.
Praktijkexamen D
Het examen begint met de voorbereiding en controle van het voertuig en de papieren. Daarna rijdt u binnen en buiten de bebouwde kom en op verschillende wegtypen. Tijdens het examen moet u aantonen het voertuig in alle facetten onder uiteenlopende omstandigheden te beheersen. Belangrijk onderdeel van het examen zijn de bijzondere verrichtingen, zoals een bocht achteruit rijden en keren door middel van steken.
Tevens krijgt u te maken met een zogenaamde navigatie opdracht. Zonder aanwijzing van de examinator rijdt u een deel van het examen uw eigen route. De examinator bepaalt de plaats waar u heen rijdt. Voor het plannen van uw route mag u een kaart gebruiken of een navigatiesysteem. Als u de locatie niet bereikt, is dat geen ramp. Het gaat erom dat u laat zien dat u zelf verantwoordelijke keuzes maakt in het verkeer.
| Examenvorm: | praktijk | ||||||||||||||
| Duur: | 85 minuten | ||||||||||||||
| Toelatingseisen / meenemen naar het examen: | minimaal 21 jaar U dient de volgende documenten mee te nemen naar het examen:
| ||||||||||||||
| Geldigheidsduur: | de uitslag is 3 jaar geldig |
Praktijkexamen E bij D
| Examenvorm: | praktijk | ||||||||
| Duur: | 85 minuten | ||||||||
| Toelatingseisen / meenemen naar het examen: | minimaal 21 jaar de volgende documenten:
| ||||||||
| Geldigheidsduur: | de uitslag is 3 jaar geldig |
Rijbewijs D1 of rijbewijs D met vermelding AUTOMAAT
Als u in het bezit bent van een rijbewijs D met vermelding Automaat en u wilt een D rijbewijs behalen zonder deze beperking, dan moet u eerst het (volledige) praktijkexamen D doen. De theorie-examens hoeft u niet te doen.
Als u in het bezit bent van een rijbewijs D1 en u wilt een D rijbewijs behalen, dan moet u het volledige traject volgen: de theorie examens RV1 en R2D en vervolgens het (volledige) praktijkexamen D.
Pilot leeftijdsverlaging D
Op 1 januari 2011 is de pilot leeftijdsverlaging D van start gegaan. Voor chauffeurs die meedoen aan deze pilot, wordt de toegangsleeftijd voor de theorie-examens (V2D en V3D) en de praktijktoetsen verlaagd naar zeventien jaar en de toegangsleeftijd voor het praktijkexamen verlaagd naar achttien jaar. Kijk hier [link naar http://www.cbr.nl/10046.pp] voor meer informatie over de pilot leeftijdsverlaging D.
